Міжнародний Центр Батьківства

Спадщина

Отец и сын
Пам'ятаєте крилатий вислів з кінофільму «Ати-бати, йшли солдати»: «Чоловіки не плачуть, чоловіки засмучуються»? Але є питання, яке часто викликає у чоловіка сльози на очах, питання про його стосунки зі своїм батьком.
Вже майже 20 років Міжнародний Центр Батьківства проводить семінари та групи розвитку для чоловіків-батьків. І протягом всього цього часу, які б теми щодо виховання дітей та відносин з дружинами ми не обговорювали, завжди ми повертаємося до взаємин зі своїми батьками.

Вплив батька

Немає жодної сфери життя чоловіка, яка б уникнула серйозного впливу його батька, незалежно від того на скільки серйозно чи ні батько був або залишається залученим в життя свого сина, або ж син взагалі ніколи не знав свого батька особисто.
 
Чому так відбувається? Що такого криють в собі відносини синів з батьками, що навіть відсутність цих відносин залишає незгладимий слід в серці кожного чоловіка?
 
Думаю, що відповідь криється в самій природі чоловіка, в його сутності і призначенні. Свідомо чи ні, ми відчуваємо на собі тягар чоловічої місії - продовження Роду. І, звичайно ж, мова не йде лише про фізіологію. Чоловік покликаний здійснювати зв'язок поколінь. СПАДЩИНА, ось за що у відповіді продовжувач Роду! Спадщина - це те, що ми отримуємо з минулого, з чим живемо в сьогоденні і що передаємо майбутнім поколінням, які навчаються у неї, спираються на неї і отримують задоволення і радість від спілкування з нею, або розчаровуються і в'януть.
 
Кен Кенфілд, в своїй книзі «Серце батька», пише:
 
Деякі чоловіки роками носять в собі гнів. Він просто сидить там, чекаючи слушного моменту, щоб прорватися назовні і обдати жаром всіх навколо! Інші чоловіки живуть в розгубленості, немов їхня душа паралізована. Вони емоційно закриті, відмовляються підпускати когось близько, щоб довіритися і відкритися. Вони німі, бездушні і недовірливі по відношенню до своїх дружин і дітей... Як батьки, ми маємо зрозуміти, що наша здатність бути хорошими татами безпосередньо пов'язана з нашими взаємовідносинами з власним батьком.
 
Як батьки, ми є носіями спадщини. Всього, що ми отримали (або недоотримали) від наших батьків, і це те, що ми передамо нашим дітям, якщо не наважимося розібратися з цим.

Зближення з батьком

Там же, Кен пропонує три основні принципи, для вирішення питань, що стосуються відносин чоловіка зі своїм батьком:
  • Визнати вплив батька. Визначте вплив вашого батька на вас настільки детально, наскільки це можливо. Зробіть «інвентаризацію» його впливу на вас в конкретних сферах свого життя. Як він виявляв свою любов, виховував, спілкувався, які передавав цінності і т. д.?
  • Вирішити конфлікт з батьком. Йдеться про Подію у взаємовідносинах, яка стане дороговказом для нового напряму в них. Це має бути розмова віч-на-віч, якщо ваш батько живий і доступний. В іншому випадку, написання листа своєму батькові, або відвідування його могили з метою «поговорити». Це час для розмови про відносини, про будь-які невирішені почуття, визнання своїх власних недоліків або образ, які Ви нанесли своєму батькові, і прощення свого батька за образи, які він заподіяв вам.
  • Ставитись до батька по-новому. Прийміть рішення розвивати нові взаємини з вашим батьком, шукайте можливості, щоб вшанувати його роль у вашому житті. Будьте готові до того, що це може бути нелегко, оскільки він може відмовитися відповідати вам взаємністю в цьому процесі. Проте, вам слід робити все можливе, як його синові. Тільки так, ви зможете відкрити нову сторінку вже свого батьківства, щоб бути таким батьком своїм дітям, який зможе передати їм гарну спадщину.

Ми готові відповісти на Ваші питання.
Для цього зв'яжіться з нами:

+38 (044) 221-89-38
+38 (067) 233-66-20