ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА МЦБ

Шановні друзі,

Одна з найбільш хвилюючих соціальних тенденцій сучасного суспільства - надзвичайне зростання такого явища, як відсутність батька в житті сім'ї і вихованні своїх дітей.

На жаль, Україна і країни СНД не є винятком. Сьогодні близько 4 млн. дітей в Україні, а це 45% від загальної чисельності дітей у віці до 17 років, живуть у неповних сім'ях, і лягають спати, так і не побачивши свого тата. Близько 300 тис. дітей в Україні і більше 1 млн. в Росії знайшли притулок на вулиці і з них близько 90% при живих батьках. Хочу зазначити, що поряд з фізичною відсутністю, багато дітей страждає від емоційного і духовного відсутності тата. Коли батько не хоче або не здатний будувати відносини «від серця до серця», не цікавиться життям дитини, і поведінка якого, не є прикладом благородства і рицарства.

Важливо відзначити, що проблема деформації основ батьківства не є проблемою однієї країни або народу. Вона інтернаціональна, а в країнах СНД має спільні історичні передумови. Криза чоловіка як батька - одна з основних у визначенні проблем сучасної сім'ї.

Дослідження, проведені в розвинених країнах Європи і США, доводять, що роль батька є унікальною і актуальною протягом усього його життя. Також доводять істину про те, що відсутність батька, в будь-якій формі, в житті дитини призводить до згубних наслідків.

 

Наприклад:


  • Більше 75% дітей, що виростають в неповній сім'ї, будуть в бідності ще до досягнення ними 11-річного віку, в порівнянні з 20% тих, хто виростає в повній сім'ї;
  • У 5 разів більша ймовірність того, що при досягненні дорослого віку вони будуть бідними;
  • 70% юнаків і дівчат у виправно-виховних установах і тюрмах, які відбувають тривалий термін покарання, виросли в сім'ях без батька;
  • У 2 рази більша ймовірність того, що вони будуть виключені зі школи;
  • Більше проблем з емоційної врівноваженістю і поведінкою;
  • Дівчатка - в 3 рази більша ймовірність вагітності в підлітковому віці;
  • Хлопчики - ймовірність того, що вони будуть безробітними, потраплять до в'язниці, не займатимуться своїми дітьми;
  • Діти отримують низькі бали по тестам і низький середній бал атестата;
  • У 1994 р 50% дітей сказали, що батько був емоційно відсутній;
  • Недавні дослідження - тільки 34% дорослих чоловіків вважають свого батька прикладом.

 

Дивлячись на невтішні цифри статистики, нам необхідно зрозуміти, що за ними стоїть жива дитина - особистість, якій Бог подарував життя і сім'ю. Тому нам, сучасним чоловікам, важливо задуматися і виконати місію свого життя: щоб наші діти отримали від нашого батьківства, все необхідне для повноцінного розвитку і самореалізації.


Міжнародний Центр Батьківства - це недержавна неприбуткова організація, метою якої є надання позитивного впливу на стан сім'ї в сучасному суспільстві через залучення чоловіків до активного батьківства. І те, що Ви зараз читаєте це звернення, свідчить про те, що Ви не байдужі до своєї сім'ї і її майбутнього. Запрошуємо приєднатися до нас в подоланні проблеми, яка руйнує наше суспільство. Упевнений, що обмін позитивним досвідом буде корисним для всіх.

 

З повагою,

Засновник і Президент МЦБ

Олександр Марченко.

Ми готові відповісти на Ваші питання.
Для цього зв'яжіться з нами:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. +38 (044) 221-89-38

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. +38 (067) 233-66-20