Унікальність ролі батька в розвитку регуляції емоцій у малюків

У липневому випуску академічного журналу «Щоквартальних досліджень дітей молодшого віку» за 2021 рік, опублікували результати емпіричного дослідження групи вчених з США, присвяченого розвитку регуляції емоцій у малюків в сімейній системі.


Основні висновки


У дослідженні взяло участь 75 сімей з різних соціально-економічних і етнічних груп, які мають дитину у віці від 18 до 27 місяців. Вчені вивчали зв'язки в структурі сім'ї між батьками і дітьми на предмет задоволеності межродовими відносинами і регуляцією емоцій у дітей.


На підставі отриманих результатів, вчені прийшли до наступних висновків:


  • Синхронізація батька і дитини надзвичайно важлива для регуляції емоцій малюків.
  • Синхронізація матері і дитини не пов'язана з регуляцією емоцій малюків.
  • Задоволеність взаєминами між батьками пом'якшувала вплив батьківсько-дитячої синхронізації на конструктивну адаптацію малюків.
  • Задоволеність батька відносинами пом'якшувала вплив синхронності батька і дитини на страждання малюків.
  • У розвитку дітей важливо враховувати всю сімейну систему.


Вчені відзначили, що ці результати свідчать про те, що якість взаємодії батька та дитини відіграє унікальну і важливу роль в підтримці регуляції емоцій дітей в складних ситуаціях, і що задоволеність у відносинах між батьками є ключовим фактором, який слід враховувати. Крім того, ця робота підкреслює важливість розгляду всієї сімейної системи, наприклад, того, як взаємодія між батьками побічно впливає на розвиток дітей.


Джерело: Щоквартальне дослідження дітей молодшого віку, Том 57, 4 квартал 2021 року сторінки 215-227


Група дослідників:


Маргарет Л. Керр, Департамент людського розвитку і сімейних досліджень, Університет Вісконсіна, Медісон, Медісон, Вісконсін.

Ханна Ф. Расмуссен, факультет психології, Університет Південної Каліфорнії, Лос-Анджелес, Каліфорнія.

Патрісія Смайлі, Департамент психології, Коледж Помона, Клермонт, Каліфорнія.

Кетрін В. Буттітта, Brazelton Touchpoints Center, Бостонська дитяча лікарня, Медична школа Гарвардського університету, Бостон, Массачусетс.

Джессіка Л. Бореллі, факультет психологічних наук, Каліфорнійський університет, Ірвін, Ірвін, Каліфорнія.Залиште перший коментар