ІСТОРІЯ МЦБ

Міжнародний Центр Батьківства - це недержавна неприбуткова організація, метою якої є здійснення позитивного впливу на стан сім'ї в сучасному суспільстві через залучення чоловіків до активного батьківства.


Центр має унікальний багаторічний досвід роботи з батьками в українських сім'ях. Проведено понад 150 семінарів, слухачами яких стали понад 13.000 чоловіків. Більше 1000 чоловіків пройшли програму «Основи батьківства», що призвело до істотного поліпшення їхнього сімейного життя. Центр виник внаслідок діяльності ініціативної групи під керівництвом Олександра Сергійовича Марченко.

ВИВЧЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ
1996 РІК

У 1996 році Олександр Марченко почав вивчати світовий досвід щодо проблем батьківства, методів виховання і залучення чоловіків до активного батьківства. Також він ініціює «круглі столи» з чоловіками, громадськими діячами з метою вивчення української специфіки цього питання.


СЕРІЯ СЕМІНАРІВ
1998 РІК

У 1998 році Олександр Марченко з групою однодумців почав серію семінарів для чоловіків і їх сімей, на яких обговорювалося питання про роль і відповідальності чоловіка як батька.


КУРС "ОСНОВИ БАТЬКІВСТВА"
2001 РІК

У 2001 році, через зростання інтересу до теми батьківства чоловікам було запропоновано курс «Основи батьківства». Цей курс розроблений для самостійного вивчення з подальшим обговоренням в групі з чоловіками, які побажали виправити або якісно поліпшити свої відносини з дружиною і дітьми.


РЕЄСТРАЦІЯ МЦБ
2003 РІК

2003 рік став наступним кроком у розвитку ініціативи: Міжнародна громадська організація «Міжнародний Центр Батьківства» була зареєстрована в Мін'юсті України (Св. № 2013 від 25 грудня 2003 р).


ПРОЕКТ "ВЕЛИКА ПРИГОДА"
2004 РІК

У 2004 році стартував новий щорічний літній проект для батьків і їх підлітків «Велике Пригода». Це захоплюючий похід на байдарках, де тата і їхні діти розвивають взаємини «від серця до серця», занурюються в атмосферу взаєморозуміння і дружби, дбаючи, один до одного.


ПОЧАТОК МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
2005 РІК

У 2005 році Центр розпочав активну міжнародну діяльність з розвитку руху батьків в Російській Федерації, Республіці Білорусь та Польщі. МЦБ взяв активну участь в проекті «2005 рік - рік сім'ї в Сибіру». Було проведено чотири конференції в великих містах Новосибірськ, Барнаул, Томськ, Кемерово. Також була надана методична допомога Благодійному фонду «Кирила і Мефодія» в Польщі з розвитку батьківської ініціативи «Tato - net». Проведено презентації та робочі зустрічі з державними та громадськими організаціями в Республіці Білорусь.


ПРОЕКТ "ДЕНЬ БАТЬКА"
ЖОВТЕНЬ 2006 -2007 РІК

Жовтень 2006 - 2007 рік. Десята річниця діяльності Центру ознаменувалася початком реалізації великомасштабного проекту: Громадська ініціатива «День Батька». В рамках проекту проведено регіональні форуми за підтримки обласних та міських державних органів самоврядування. Через ЗМІ широкому загалу була представлена пропагується Центром модель хорошого тата. Ініційовано всеукраїнський збір підписів на підтримку введення свята «День Батька» під зверненням до Президента України.


МОДЕЛЬ "ДОБРИЙ БАТЬКО"
2008 РІК

У 2008 році Міжнародним центром батьківства вперше в Україні був проведений всеукраїнський громадський Форум "Важливість ролі батька в сім'ї та суспільстві". Понад 500 делегатів форуму з числа представників міністерств, державних служб, громадських та релігійних об'єднань обговорили виклики і можливості у подоланні кризи відсутності батька в сім'ї. Міжнародним центром батьківства був представлений досвід роботи з чоловіками-батьками в Україні та запропонована для популяризації  модель "Доброго батька".


ДЕНЬ БАТЬКА В УКРАЇНІ
2019 РІК

У травні 2019 року Громадська ініціатива з встановлення офіційного світкування Дня батька в Україні досягла своєї мети. Президентом Україні був підписаний Указ про щорічне відзначення Дня батька у третю неділю червня. Міжнародний центр батьківства 13 років працював над популяризацією святкування цього дня в Україні і відстоював таку необхідність на державному рівні.


Ми готові відповісти на Ваші питання.
Для цього зв'яжіться з нами:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. +38 (044) 221-89-38

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. +38 (067) 233-66-20