Сім переваг дітей, чий батько активно залучений до їхнього виховання

Не лише мама, але й тато, впливає на життя, розвиток характеру дитини, а також на її вподобання, смаки. Любов та опіка татусів формують із малечі дорослих, впевнених у собі людей, які відчувають захист.


Приклад батька – своєрідний орієнтир, як себе поводити, насамперед для хлопчиків. А дівчатка, здебільшого, шукають майбутнього чоловіка, керуючись образом тата, закладеним глибоко в свідомості ще з раннього дитинства. Тато – це той, хто хоче зловити вас, перш ніж ви впадете, але замість цього піднімає вас після падіння, обтрушує й дозволяє вам спробувати ще раз.


Ми часто кажемо про проблеми, з якими зіштовхуються матері при вихованні дітей. Але непотрібно забувати про ту найважливішу роль, яку відіграє батько в житті й вихованні дитини. Роль батька не обмежується тим, що треба заробити гроші й оплатити рахунки. Залучений до виховання батько може зробити значний внесок у соціальний, когнітивний та емоційний розвиток своєї дитини.

Крім того, раннє залучення батька до процесу догляду за дітьми призводить до стабільності в подружньому житті й підвищує ймовірність тривалого та щасливого шлюбу після народження першої дитини. Батько, який з самого початку буде залучений у виховання малюка, зробить неоціненний внесок у повноцінний розвиток особистості своєї дитини.


1. Взірець для наслідування


Коли дівчинка підросте, вона мимоволі буде шукати в чоловіку якості, які бачила у свого батька. Ніжний і люблячий батько закладе в доньки бажання шукати супутника життя з аналогічними якостями, до яких вона звикла та з якими добре уживається.

Хлопчик, у свою чергу, буде наслідувати свого батька. Він буде прагнути отримати його схвалення й копіювати поведінку, яка йому знайома, яку він вважає успішною й гідною поваги. У той же час, якщо батько звик домінувати та вдаватись до насильства, своїм прикладом він, швидше за все, виховає жорстокого й авторитарного сина.


2. Унікальний досвід взаємодії


Батьки й матері спілкуються та грають з дітьми по-різному. Ігри дитини один на один з батьком, як правило, є більш стимулюючими й захоплюючими в порівнянні з іграми з матір’ю. Така взаємодія дає дитині можливість пізнати світ і свій власний діапазон емоцій, а також способи справлятися з емоціями в безпечному середовищі.


3. Розвиток когнітивних функцій


Батько, залученмй у виховання дітей, сприяє кращому розвитку їхніх когнітивних функцій, бо чоловіки схильні вести розмови з використанням великої кількості запитань «Що?», «Де?», «Коли?» і «Чому?», а також розгорнутих відповідей, які допомагають дитині зрозуміти, як улаштований світ. Якщо батько бере участь у навчанні дітей, ті, як правило, демонструють кращу академічну успішність.


4. Підготовка до дорослого життя


Хороший батько не буде робити роботу або вирішувати проблеми за свою дитину, а завжди буде підштовхувати її до того, щоб дитина впоралася з ними самостійно. Батько заохочує у дітей почуття самостійності, незалежності та впевненості в собі. Він кидає дитині виклик, щоб та спробувала вирішити проблему різними способами, що сприяє формуванню здорової самооцінки й почуття впевненості в собі. Ці навички готують дитину до спілкування з зовнішнім світом і вирішення проблем.


5. Позитивна поведінка


Дослідження показують, що діти, які мали доброзичливі стосунки зі своїм батьком, проявляють позитивну соціальну поведінку в суспільстві й менш схильні до депресії. Хлопчики, чий батько був залучений у виховання, мали менше проблем з поведінкою, у той час як дівчатка, яких дбайливо любив батько, мали більш високу самооцінку.


6. Дисципліна


Дисципліна є одним з найбільш складних аспектів виховання дітей. Мамі й батьку дуже важливо зберігати спокій під час вирішення складних виховних питань і ніколи не суперечити один одному при дитині. Батько може полегшити життя всієї сім’ї, взявши на себе відповідальність за підтримання дисципліни, оскільки тати, як правило, демонструють більшу ефективність у цьому питанні. Дослідження показують, що батько більш успішний в підтримці дисципліни у хлопчиків.


7. Свобода та відповідальність


Батько перебуває у становищі людини, яка розмовляє зі своїми дітьми-підлітками про цінності й переконання, і пропонує їм свободу поряд з почуттям відповідальності. Залучення дітей до спільної домашньої роботи також заохочує їх почуття відповідальності, яке робить більш зрілим їхнє мислення, дає їм відчуття контролю над своїми власними успіхами й невдачами.


Батько незамінний у житті дитини. Навіть якщо подружжя не разом, батько все одно може успішно грати свою роль. Завдяки спілкуванню з батьком у дитини розвиваються критичне мислення, мотивація, соціальні навички, самостійність і незалежність. Такі діти виростають більш чуйними, мають кращі стосунки в соціумі й набагато ефективніше справляються зі стресами й розчаруваннями.


Джерело: Буковинський державний медичний університет

Залиште перший коментар