Hearty - український додаток, що допомагає батькам проводити більше якісного часу з дітьми  і покращувати стосунки з ними

Сучасний світ є дуже швидким, сповненим стресу та великих навантажень. Він змушує батьків витрачати багато часу та енергії на роботу і буденні домашні клопоти. Як наслідок, ресурсів на спілкування та якісний розвиток стосунків із дітьми майже не залишається.

Відтак, перед багатьма батьками постає питання: як же, живучи в умовах божевільного темпу сучасності, встигнути надати дітям достатньо уваги, відчуття тепла та любові? Де брати час, сили та ідеї для ігор із ними, коли дедлайни горять, а голова йде обертом від втоми?


Оригінальним рішенням цієї проблеми може стати мобільний додаток для батьків — Hearty, нещодавно створений групою українських розробників. Спираючись на психологічні дослідження про те, що головними способом пізнання світу для дитини є гра та зв’язок із батьками, вони вирішили попрацювати над розробкою додатку, який би зміг хоча б на 20 хвилин в день об’єднати сім’ю довкола спільної та корисної активності.


Hearty розрахований на батьків, що мають дітей віком від 4-х до 10-ти років. Додаток пропонує користувачам безліч простих та веселих ігор, експериментів, ідей для хендмейду і творчості, а також великий вибір запитань для невимушених, але глибоких розмов, що покликанні зміцнити стосунки між дорослими та дітьми. До того ж, додаток було спеціально розроблено так, щоб ним можна було користуватися в будь-яких обставинах: вдома, на прогулянці, в машині чи перед сном.


Дізнавшись про існування такого додатку, Міжнародний центр батьківства запросив двох членів команди Hearty, Андрія Стрехалюка і Марію Прус, для невеликого інтерв’ю, аби взнати більше деталей про Hearty, причини та мету його створення.


- Хто був автором ідеї розробки додатку Hearty?


Марія:  Автором ідеї стала ціла команда, що складається з п’яти чоловік. До речі, серед нас є два батька: Андрій, що має трьох дітей, і Слава, наш колега, у якого є син. Я також маю доньку, їй 11 років. В інших двох наших колег допоки ще немає дітей, але, завдяки нашому проекту, вони відкрили для себе багато важливих для виховання речей, і, я думаю, вони також будуть класними татами.

Якийсь час ми всі разом працювали в ІТ-компанії, та згодом в нас з’явилась можливість відкрити новий проект.


- Як саме народилася ідея створити такий додаток?


Марія:   Наш бізнес розпочався не з ідеї, а з простого бажання зробити щось хороше. Спочатку ми хотіли створити щось нове в сфері освіти, і тому присвятили рік її дослідженню. Причому, працювали ми не тільки в рамках України, а й додатково вивчали ще 12 країн. Ми досліджували процес отримання людиною освіти, починаючи від народження і до самого кінця життя: дитсадок, гуртки, школу, університет, перекваліфікацію, профорієнтацію і т. д. Ми хотіли зрозуміти, на якому з усіх цих етапів можна було б чимось допомогти, використовуючи наш бекграунд у технологіях. Але кожен з нашої команди мав трохи різну кваліфікацію та напрямок діяльності, і через рік ми усвідомили, що, напевно, не зможемо змінити систему освіти якось глобально, так як в нас все ж недостатньо знань та повноважень для цього.


Проте, ми зрозуміли, що здатні допомогти вирішити іншу розповсюджену в суспільстві проблему, яка постала перед нами в процесі дослідження. Ми зацікавилися питанням побудови міцних і здорових стосунків між батьками та дітьми, що могло б сприяти запобіганню конфлікту поколінь у майбутньому. Ми почали розбирати та вивчати дану тему. Для цього ми взялися розмовляти з психологами, різними експертами й батьками.


Виявилося, що в житті кожної людини є дуже важливий період, що протікає приблизно від 4-х до 10-ти років. Впродовж цього віку діти починають цікавитися світом міжособистісних стосунків, і першими, з ким вони вибудовують ці стосунки є батьки. Тому саме в цей період часу дуже важливим є емоційний і комунікативний зв’язок.


Проте, як відомо, більшість сучасних батьків дуже хочуть, щоб їх діти були успішними, і тому з малечку навантажують їх навчанням, репетиторами та гуртками, часом нехтуючи цінністю сімейного спілкування. Однак, насправді, головним є не це. Звичайна любов і якісно проведений час разом (хоча б і 20 хвилин в день,) сприяє кращому розвитку дітей, збільшенню їх швидкості засвоєння освітнього матеріалу, і, загалом, зменшує ризик виникнення у них психологічних проблем.


Однак, на сьогодні батьки змушенні багато працювати, втрачаючи усі свої сили під кінець дня, і вже просто не маючи ресурсу на якісь спільні активності із малечею. Усвідомивши все це, ми взялися за створення додатку Hearty, що справді допомагає батькам переключитися в контекст спілкування з дітьми. В результаті користування нашим додатком, поповнюється й енергетичний запас самих батьків.


Андрій:  Так, ми зрозуміли, що існує дещо важливе, що відбувається ще до того, як дитина починає отримувати освіту, а саме - спілкування у сім’ї. Ми побачили, що є дійсно базова потреба у емоційному зв’язку дітей з дорослими. Існує така річ, про яку вже частково згадувала Марія, як теорія прив’язаності. Її сутність полягає в тому, що розвиток дітей починається не з навчання, а з теплих, довірливих стосунків, що й робить малечу спроможними домагатися успіху в майбутньому.


До речі, ще до того, як в нас з’явилася ідея для додатку, ми провели тиждень глибинних інтерв’ю із батьками у нас в команді: про їхній побут та проблеми. І ми були враження тим, що настільки різні люди мали досить спільний біль та бажання. Це об’єднало та надихнуло нашу команду. Ми зрозуміли, в чому можемо допомогти, і створили додаток, який сам пропонує ідеї того, як можна класно провести час із дитиною.


- Яку мету ви переслідували, працюючи над проектом? Як про нього відгукуються батьки?


Андрій:  Розробивши Hearty, ми планували досягти двох наступних цілей. Перша -  це забезпечити сім’ю можливістю якісно провести разом час. Друга - сприяти зміцненню стосунків в довгостроковій перспективі.
І звісно ж, нам особливо приємно отримувати позитивні відгуки про додаток від батьків-користувачів. Так, якось, одна працююча мати, що має значні навантаження на роботі, розповіла нам, що завдяки Hearty сама відчула, ніби повернулася у своє дитинство. Жінка розказала про те, що пережиті разом із дитиною позитивні емоції надали і їй самій сили та відчуття полегшення.


- Для кого, перш за все, було створено такий додаток?


Андрій:  Ми думаємо, що нашою цільовою аудиторією є свідомі, емоційно зрілі батьки, які розуміють важливість стосунків із дітьми, і які, напевно, не сприймають дітей як власний проект. Вважаю, що ми охопимо саме працюючих батьків, так як в них більший біль стосовно того, що вони проводять недостатньо часу зі своєю малечею.


Марія:  Хочу додати, що нашою цільовою аудиорією також можуть бути ті люди, котрим іноді не вистачає ідей для того, як провести дозвілля з дітьми.


Загалом, для нас важливо допомогти батькам навчитися грати з дітьми, особливо враховуючи той факт, що гра - це головний спосіб розвитку та ознайомлення із навколишнім світом в віці від 4-х до 10-ти років.


- Які плани ви маєте стосовно розвитку додатку?


Марія: Що стосується роботи над додатком, наразі ми знаходимося на початковому етапі та перевіряємо наскільки життєспроможною є наша ідея. Так, ми віримо в свій задум, але нам потрібно перевірити, наскільки цікавим є цей проект для аудиторії і наскільки життєздатним він буде у довгостроковій перспективі.


Зараз у додатку є два основних напрямки. Перший - це самі ігри та активності, а другий - це питання, що допомагають робити розмови із дітьми більш глибокими та цікавими. Але це лише початок і зворотній зв’язок від батьків допоможе зробити Hearty ще кращим.

Наступним етапом нашої роботи буде наповнення додатку більшою кількістю різноманітного контенту, з урахуванням різних смаків і побажань користувачів. Ми сподіваємося вийти на глобальний ринок і бути корисними для усіх батьків, котрим близька ця ідея, незалежно від того, в якій країні вони живуть.


Отож запрошуємо батьків завантажити наш україномовний додаток, скористатись його ідеями та набором запитань для спілкування. Сподіваємось вам сподобається і будемо вдячні за фідбек!


Завантажти додаток Hearty можна тут


Залиште перший коментар