(Не)тривіальні подарунки на Різдво

Можливо у вашій родині вже є усталені традиції вибору подарунків на різдвяні свята, які здаються доволі добрими. Можливо, діти складають списки, щоб допомогти вам краще розуміти, чого саме вони хочуть. Можливо, навіть, ви вже заздалегідь купили подарунки для всіх й заховали їх до настання відповідного моменту. Або взагалі це не ваш головний біль, як батька, бо цим опікується ваша дружина, вона сама знаходить все що треба покласти під ялинку.


Існує безліч варіантів, які з часом набувають статусу святкових традицій. Та як будь-які інші традиції, ці так само корисно час від часу переоцінювати. Чи вони все ще містять в собі таємничість святкування Різдва? Чи не вичерпали вони свого потенціалу для створення позитивної та незабутньої сімейної атмосфери? Можливо настав час переглянути усталений підхід до різдвяних подарунків, не тому що він поганий сам по собі, а тому, що він більше не досягає своєї головної мети — дарувати незабутній настрій Різдва!


Нехай подарунок досягає мети


Спочатку з’явилась «чорна п’ятниця», згодом, з розвитком онлайн-торгівлі, з’явився «кіберпонеділок». Тепер ми бачимо безліч інших днів й навіть цілі місяці присвячені розпалюванню та задоволенню споживацького попиту. Варто задатись питанням, чи саме такої радості ми бажаємо нашим дітям? Або можна запитати по іншому, чи ми дозволимо шопінг-метушні вкрасти нашу радість або зробити нас нетерплячими до своїх дітей? Чи не маємо ми передусім попіклуватись про те, щоб зберегти святковий настрій та створити атмосферу сімейного свята з думкою про те, що є найважливішим для нас о цій порі року?


Подарунки не існують заради самих подарунків. Це має бути таїнство більше за придбання речей покладених в яскравій обгортці під ялинкою. Можливо вони й коштують більших грошей, але так само швидко стануть буденними та загубляться серед інших речей в дитячих кошиках для іграшок.


Що ви насправді даруєте своїм дітям?


Ми хочемо бути гарними батьками для своїх дітей. Ми хочемо дарувати їм радість, бодай хоч на мить Різдвяного ранку, коли ми обмінюємось один з одним подарунками або дістаємо їх з під святкової ялинки. Та чи прийде з цим подарунком ще щось, окрім самої речі? Які позитивні та негативні наслідки він потенційно матиме для життя нашої дитини? Давайте проаналізуємо.


Яке повідомлення несуть дітям обрані вами, або замовлені самими дітьми, іграшки? Чи не є гламурна лялька пропагуванням модних уявлень про «ідеальне тіло», яке має бути у дівчинки? Чи не занадто високий рівень насильства у відеогрі, яку прагне отримати ваш підліток? Чи обачно дарувати новий смартфон дитині залежній від соціальних мереж?


Питання не в самих предметах, а в тому наскільки ви узгодили подарунок з розумінням його потенціалу щодо можливого негативного впливу саме на вашу дитину. Наскільки ви знаєте, чого саме потребують ваші діти? Наприклад, мати новий гаджет — це як привілей, що має даруватись за певних оговорених умов. Тож варто поговорити з дитиною про цифрову гігієну, про етикет користування гаджетами та обмеження пов’язані з цим. А також про ваші надії та мрії щодо їхнього характеру та розвитку, як цілісної та здорової особистості.


Крім того, як батько, візьміть на себе зобов’язання залишатися залученими у виховання дитини та обізнаними щодо її життя. Регулярно цікавтесь справами своїх дітей та тримайте на контролі всі потенційні ризики пов’язані з більшою свободою та ширшими дозволами, які надаєте дітям по мірі їхнього дорослішання.


Як робити значущі подарунки?


Можливо ви маєте серед своїх знайомих таких, що дарують не просто речі самі по собі, але подарунки з певним смислом? Наприклад, є батьки, які щороку дарують кожному зі своїх дітей три подарунки: одну річ, якої вони потребують, одну річ, яку вони хочуть, і досвід, який можна пережити разом всією сім’єю. Інша пара використовує біблійну оповідь про дари принесені волхвами для немовляти Ісуса, щоб подарувати своїм дітям щось, що символізує дари мудреців зі сходу.


Деякі татусі на Різдво пишуть кожній дитині особливу записку. Дехто включає до переліку подарунків спільну з дітьми благодійну діяльність або забезпечують дитину ресурсами та можливостями якимось чином допомогти іншим. Деякі батьки виділяють з бюджету на дитячі подарунки частку, щоб пожертвувати на допомогу дітям які потребують, або на іншу гідну справу, залучаючи своїх дітей до цього рішення.


Головна ідея полягає в тому, що дарування має стати великим досвідом, як для наших дітей, так і для нас — чимось, що буде тривати довше ніж матеріальні речі. Найкращий подарунок, має створювати різдвяні спогади, що залишаться з нами на все життя.

Залиште перший коментар