Стати батьком, що прищеплює трудову етику своїм дітям

Є одна важлива думка, яка для багатьох батьків видається не завжди очевидною, а саме:


Ви виховуєте майбутню дорослу людину.


Можливо, зараз це важко уявити, але одного разу ваша дитина стане значною мірою «дорослою». Головне питання полягає в іншому: чи буде вона відповідальною, доброю й такою, що дотримується своїх обов'язків? Є багато благородних цілей, які ми можемо і повинні мати щодо того, якими дорослими стануть наші діти. Та завжди доречно нагадати, що, хоч ми й маємо великий вплив на дітей як батьки і повинні ставитися до цього дуже серйозно, немає жодних гарантій, що наші найкращі наміри та зусилля допоможуть їм уникнути помилок і труднощів — іноді великих.


Одним з таких завдань для батька є прищеплення своїм дітям «старомодної трудової етики». Як їм допомогти розвинути позитивне почуття відданості гідним проектам і завданням, а також здатність доводити справу до кінця й робити її якісно... не дозволяючи роботі перетворитися на непереборну нав'язливу ідею? Ба більше, чи можемо ми сподіватися, що наші діти стануть далекоглядними лідерами в сферах, які роблять вагомий внесок у розбудову кращого світу?


Зараз, можливо, коли ваша дитина ще малюк, який намагається освоїти науку користування горщиком, чи підліток, чия увага, як здається, повністю віддана відеоіграм, в це важко повірити. Насправді немає сенсу називати їх «самітниками» або повчати історіями про те, як важко ваш батько змушував вас працювати багато років тому, коли ви були в їхньому віці.


Який підхід кращий? Ось кілька простих ідей, які варто розглянути:


Допомагайте дітям бачити в роботі більше, ніж заробляння грошей


Наші діти шукають героїв не лише у фільмах Marvel, але й у різних професіях і життєвих заняттях: медсестра, пожежник, військовий, перукар, інженер, пастор або вчитель. Це можете бути навіть ви!


Головна ідея полягає в тому, щоб допомогти їм зрозуміти, що їхня кар'єра може бути чимось більшим, ніж просто заробітком грошей для життя чи купівлі гарних речей. У найкращому випадку це стане життєвим покликанням, яке приносить задоволення від того, що вони дотичні до чогось вартісного, що приносить користь людям.


Поміркуйте, напевно, серед ваших знайомих, знайдуться такі, що опинились в ситуації «золотої середини», і варто організувати своїм дітям нагоду задати їм питання і, можливо, навіть поспостерігати за їхньою роботою хоча б один день. Або це може бути початок розмови за обіднім столом про різні професії людей, які є не лише цікавими але й корисними.


Привчайте дітей до домашньої роботи


Так, мова йде про те, щоб налагодити «домашні обов'язки» для ваших дітей. Якщо ви закочуєте очі, це, мабуть, не дарма. Можливо, це було знайоме поле битви багато років тому між вами та вашими батьками, а можливо, це те, що ви намагалися почати зі своїми дітьми, але з цього нічого не вийшло. Насправді є кілька вагомих причин спробувати ще раз, наприклад, дати своїм дітям можливість зробити свій внесок у сім'ю і зрозуміти, що навіть виснажлива робота може бути, як корисною так навіть і приємною.


Декілька порад:


Подавайте приклад

Тату, ви маєте подавати добрий приклад, зберігаючи хороший настрій і залишаючись бадьорим, коли говорите про завдання і чорнову роботу по дому. Можливо, навіть спробуйте знайти способи зробити домашні справи веселою сімейною подією.


Чітко сформулюйте свої очікування... але з гнучкістю

Можливо, повісьте на холодильник список із назвами для кожного завдання та дедлайном, що передбачає певний люфт в часі або можливість домовитися про те, хто що робитиме. Терміни важливі, але вони також повинні бути обґрунтованими.


Відмовтеся від прискіпливості та крику

Гарячі емоції та конфлікти породжують образу та відволікають увагу дитини від поставленого завдання. Допоможіть їм виробити звичку виконувати справи без ваших нагадувань.


Виявіть розуміння

Коли вони забувають або відмовляються виконувати свої домашні обов'язки, повідомляйте про наслідки з розумінням. Не зліться; Краще виявіть жаль стосовно того, що вони вирішили знехтувати своєю роботою, тим самим позбавивши себе певних привілеїв. Гнів, швидше за все, лише відштовхне їх та зведе нанівець навчальний потенціалу ситуації, що виникла.


Чи варто платити дитині за домашні обов'язки? 

Дехто вважає, що це має бути таким собі тренажером «реального світу», де зазвичай отримують зарплату, а винагороди часто пов'язані з зусиллями, ініціативою та хорошим ставленням. Інші твердо переконані, що не варто платити за домашні обов'язки, тому що: 1) вони є очікуваним внеском, який діти мають робити у сім'ю, 2) вони приносять дуже цінні, негрошові винагороди, які діти повинні навчитися цінувати, і 3) у дітей будуть інші хороші можливості дізнатися про те, як працює справжня робота. При будь-якому підході має сенс «відсвяткувати» добре виконану роботу невеликою винагородою або якимось ласощами.


Подавайте гарний приклад


Це заслуговує окремої уваги, більшої, ніж те, як ви справляєтеся з домашніми справами. Ваш власний приклад має великий вплив, оскільки ваші діти помічають ваші повсякденні звички та те, чи у вас самого є та «трудова етика» до якої ви закликаєте їх. Вони можуть не мислити такими категоріями, але вони можуть знати вас як людину, яка береться за проекти та завершує їх, або як людину, яка відкладає справи на потім і воліє розслабитися та погортати YouTube чи подивитися гру по телевізору. Швидше за все, ви, ймовірно, поєднуєте їх, але ваші діти це помітять.


Вони також багато чого почерпнуть з того, як ви розповідаєте про свою роботу. Якщо ви постійно скаржитеся на неї або помітно засмучуєтеся щоразу, коли повертаєтеся додому з роботи, це вплине на їхнє сприйняття та ставлення до «роботи».


Вам не потрібно бути ідеальним; Ми всі час від часу засмучуємося у своїй роботі. Просто будьте готові поділитися з ними на їхньому рівні розуміння, про деякі питання та рішення, з якими ви стикаєтеся на роботі, включаючи труднощі, перемоги, помилки та успіхи. Надайте їм ширшу картину, яка виходить за рамки проектів і завдань, включаючи відносини, які ви будуєте, почуття виконаного обов'язку або розчарування і так далі. Поділіться набутою мудрістю з «реального світу», яка послужить їм добру службу, коли вони почнуть працювати повний робочий день і з часом побудують власну кар'єру.


Джерело: fathers.com

Залиште перший коментар