Круглий стіл у Тернополі

22 березня 2018 року, за ініціативою ГО "Міжнародний Центр Батьківства" і ГО "Можливість" за підтримки Тернопільської Міскьради та Тернопільскої ОДА, відбувся круглий стіл "Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання".

До роботи круглого столу долучилися представники державних установ, громадських організаіцій та релігійних громад. За підсумками роботи круглого столу, учасниками було прийнято Резолюцію.


РЕЗОЛЮЦІЯ

Круглого столу
«Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання»

22 березня 2018 року, м. Тернопіль


Учасники Круглого столу «Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання» – представники державних служб та установ, громадських організацій, релігійних громад, ЗМІ, ділових кіл та спорту, обговоривши актуальні проблеми пов’язані з фізичною та емоційною відсутністю батька в житті родини і вихованні дітей, вирішили:


  • Створити робочу групу для розробки плану на період 2018-2022 рр. з реалізації спільних програм, проектів та заходів.
  • Розробити спільні програми, проекти та заходи спрямовані на залучення чоловіків до руху за відповідальне батьківство, розвитку батьківських якостей та навичок.
  • Активізувати інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо важливості ролі батька в родинному житті і вихованні дітей серед мешканців громади міста Тернопіь та Тернопільської області, клієнтів, партнерів та членів своїх організацій.
  • Ініціювати проведення в освітніх закладах Тернополя і області, виховних годин присвячених питанням сімейного життя, з висвітленням ролі та відповідальності чоловіка та жінки, як подружжя і батьків.
  • Винайти можливість створення міського центру з розвитку сім’ї.
  • Долучитись до святкування «Дня батька» у третю неділю вересня 2018 р.
  • Підтримати підписання Указу Президента України «Про День батька» відповідно до Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Сімейна політика України - цілі та завдання» (схваленої Постановою Верховної Ради України від 8 грудня 2015 року № 854-VIII) та Указу Президента України «Про День батька», який було схвалено урядом України та направлено на розгляд Президентові України (лист Кабінету Міністрів від 04.10.2013 № 12561/0/2-13).
  • Для популяризації образу відповідального батька, прийняти за основу модель «Справжній батько», яка полягає в наступних твердженнях:

«Справжній батько» — відповідальний за збереження життя дитини з моменту її зачаття.
«Справжній батько» — залучений до виховання своїх дітей разом із дружиною.
«Справжній батько» — забезпечує родину матеріально, зберігаючи час для сім’ї.
«Справжній батько» — передає морально-духовні цінності нащадкам через особистий приклад.


Учасники круглого столу декларують свою готовність до активної і системної співпраці з органами влади всіх рівнів, громадськими організаціями та релігійними громадами, ЗМІ, представниками ділових кіл та спорту, всіма, хто бажає зробити свій внесок у розбудову культури відповідального батьківства серед чоловіків громад міста Тернополя і Тернопільської області.


Закликаємо всіх небайдужих до конструктивного діалогу заради щасливого і повноцінного життя дітей і сімей сьогодні, та кращого майбутнього для всієї громади Тернопільщини.


За дорученням учасників круглого столу,
Представники оргкомітету круглого столу

Заступник міського голови Тернополя, Бицюра Л.О.
Начальник відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей, реалізації молодіжних програм управління у справах сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА, Чорний І.В.
Міський голова міста Збараж, Полікровський Р.С.
Голова Комісії у справах родини Тернопільскої парафії УГКЦ, о. Мирон Сачик
Голова Ради євангельських протестантських церков Тернополя, Саган О.П.
Голова ГО «Громадський центр «Небеса», Андрощук В.О.
Голова ГО «Колиска життя», Дригуш І.Я.
Голова ГО «Можливість», Мудрий І.О.
Виконавчий директор ГО «Міжнародний Центр Батьківства», Цвєтков С.В.