В Луцьку підняли питання про важливість ролі батька

З нагоди Українського Дня родини, 09 липня 2018 року, за ініціативою ГО "Міжнародний Центр Батьківства" та за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради, в Луцьку пройшов круглий стіл "Відстуність ролі батька: наслідки та шляхи подолання".


До роботи круглого столу долучилися представники державних установ, громадських організаіцій, релігійних громад та ділових кіл. За підсумками роботи круглого столу, учасниками було прийнято Резолюцію.


РЕЗОЛЮЦІЯ
Круглого столу
«Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання»

09 липня 2018 року, м. Луцьк


Учасники Круглого столу «Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання» – представники державних служб та установ, громадських організацій, релігійних громад, ЗМІ, ділових кіл, обговоривши актуальні проблеми пов’язані з фізичною та емоційною відсутністю батька в житті родини і вихованні дітей, вирішили:


 • Створити робочу групу для розробки плану на період 2019-2022 рр. з реалізації спільних програм, проектів та заходів.
 • Розробити спільні програми, проекти та заходи спрямовані на залучення чоловіків до руху за відповідальне батьківство, розвитку батьківських якостей та навичок, які серед іншого мають містити наступні складові:
 • - Факультативні години для учнівської молоді.
 • - Семінари для батьківських комітетів.
 • - Тематичні заходи з нагоди Дня Батька в школах.
 • - Робота з батьками за місцем їхньої роботи.
 • Активізувати інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо важливості ролі батька в родинному житті і вихованні дітей серед мешканців територіальної громади Луцька, клієнтів, партнерів та членів своїх організацій, які серед іншого мають містити:
 • - Виготовлення та розміщення соціальної реклами різних форматів.
 • - Включення теми про здоровий спосіб життя.
 • - Включення теми про запобігання насиллю в сім’ях.
 • - Включення теми про духовність, як складової відповідального батьківства.
 • - Включення теми про відповідальне батьківство до тем, які пропонуються для майбутнього подружжя при поданні заяви на реєстрацію шлюбу.
 • Розробити впродовж наступного місяця критерії для номінантів та подати пропозицію на впровадження премії Луцького Міського Голови - “Справжній батько”.
 • Долучитись до святкування “Дня батька” в м. Луцьку у третю неділю вересня 2018 р.
 • Підтримати підписання Указу Президента України «Про День батька» відповідно до Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Сімейна політика України - цілі та завдання» (схваленої Постановою Верховної Ради України від 8 грудня 2015 року № 854-VIII) та Проекту указу Президента України «Про День батька», який було схвалено урядом України та направлено на розгляд Президентові України (лист Кабінету Міністрів від 04.10.2013 № 12561/0/2-13).
 • Для популяризації образу відповідального батька, прийняти за основу модель «Справжнього батька”, яка полягає в наступних твердженнях:

- «Справжній батько» — відповідальний за збереження життя дитини з моменту її зачаття.
- «Справжній батько» — залучений до виховання своїх дітей разом із дружиною.
- «Справжній батько» — забезпечує родину матеріально, зберігаючи час для сім’ї.
- «Справжній батько» — передає морально-духовні цінності нащадкам через особистий приклад.


Учасники круглого столу декларують свою готовність до активної і системної співпраці з органами влади всіх рівнів, громадськими організаціями та релігійними громадами, ЗМІ, представниками ділових кіл та спорту, всіма, хто бажає зробити свій внесок у розбудову культури відповідального батьківства серед чоловіків луцької громади.


Закликаємо всіх небайдужих до конструктивного діалогу заради щасливого і повноцінного життя дітей і сімей сьогодні, та кращого майбутнього для всієї громади Луцька.


За дорученням учасників круглого столу,
Представники оргкомітету круглого столу

Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради, Веремійчик О.В.
Виконавчий директор ГО “Міжнародний Центр Батьківства”, Цвєтков С.В.
Регіональний координатор ГО “Міжнародний Центр Батьківства” на Волині, Редкач В.П.