У Харкові пройшов круглий стіл

20 лютого 2018 року в приміщенні Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра», за ініціативою ГО "Міжнародний Центр Батьківства", пройшов круглий стіл за темою: "Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання".


На круглому столі були представлені дані з організації роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова з особами та сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, результати міжнародних досліджень та статистичні дані щодо наслідків фізичної та емоційної відсутності батька у родинному житті.

Учасники круглого столу ознайомились з вітчизняним досвідом подолання кризи відсутності ролі батька і внесли свої пропозиції щодо його впровадження у територіальній громаді міста Харкова.

До роботи круглого столу долучилося 40 учасників, представників державних установ, громадських організацій та інших зацікавлених осіб.


За результатами обговорень була одноголосно прийнята Резолюція.


РЕЗОЛЮЦІЯ

Круглого столу

«Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання»

20 лютого 2018 року, м. Харків


 • Учасники Круглого столу «Відсутність ролі батька: наслідки та шляхи подолання» – представники державних служб та установ, громадських організацій, релігійних громад, ЗМІ, ділових кіл та спорту, обговоривши актуальні проблеми пов’язані з фізичною та емоційною відсутністю батька в житті родини і вихованні дітей, вирішили:
 • Створити робочу групу для розробки плану з реалізації спільних програм, проектів та заходів на період 2018-2022 рр.
 • Розробити спільні програми, проекти та заходи спрямовані на залучення чоловіків до руху за відповідальне батьківство, розвитку батьківських якостей та навичок.
 • Активізувати інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо важливості ролі батька в родинному житті і вихованні дітей серед мешканців територіальної громади міста Харкова, клієнтів, партнерів та членів своїх організацій.
 • Долучитись до святкування «Дня батька» у третю неділю вересня 2018 року.
 • Клопотати перед Департаментом освіти Харківської міської ради щодо підтримки програм та заходів спрямованих на популяризацію важливості ролі батька в житті родини і вихованні дітей.
 • Підтримати підписання Указу Президента України «Про День батька» відповідно до Рекомендацій парламентських слухань на тему: «Сімейна політика України - цілі та завдання» (схваленої Постановою Верховної Ради України від 8 грудня 2015 року № 854-VIII) та Указу Президента України «Про День батька», який було схвалено урядом України та направлено на розгляд Президентові України (лист Кабінету Міністрів від 04.10.2013 № 12561/0/2-13).
 • Для популяризації образу відповідального батька, прийняти за основу модель “Доброго батька”, яка полягає в наступних твердженнях:

  «Добрий батько» — відповідальний за збереження життя дитини з моменту її зачаття.

  «Добрий батько» — залучений до виховання своїх дітей разом із дружиною.

  «Добрий батько» — забезпечує родину матеріально, зберігаючи час для сім’ї.

  «Добрий батько» — передає морально-духовні цінності нащадкам через особистий приклад.

Учасники круглого столу декларують свою готовність до активної і системної співпраці з органами влади всіх рівнів, громадськими організаціями та релігійними громадами, ЗМІ, представниками ділових кіл та спорту, всіма, хто бажає зробити свій внесок у розбудову культури відповідального батьківства серед чоловіків харківської громади.


Закликаємо всіх небайдужих до конструктивного діалогу заради щасливого і повноцінного життя дітей і сімей сьогодні, та кращого майбутнього для всієї громади Харкова.


За дорученням учасників круглого столу,

Представники оргкомітету круглого столу

Регіональний координатор ГО "Міжнародний Центр Батьківства" в м. Харкові, Макотченко В.О.

Виконавчий директор ГО "Міжнародний Центр Батьківства", Цвєтков С.В.