Святкуй День Батька

День Батька - покликаний вшанувати і піднести важливість ролі батька в житті дітей, сімей та суспільства.

Вперше День Батька відзначили 19 червня 1910 року у США. Згодом цей день набув статусу національного свята не тільки у Сполучених Штатах Америки (з 1966 року) але і в багатьох країнах світу де декларується повага до сім`ї і батьківства, як її складової.

Про необхідність відзначення Дня Батька в Україні першими заговорили жіночі організації у 2000 році, коли впроваджували святкування Дня Матері. А з 2006 року ГО “Міжнародний Центр Батьківства” розпочав громадську ініціативу по запровадженню цього дня на державному рівні.


Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано за ініціативою учасників Всеукраїнського форуму “Важливість ролі батька в сім’ї та суспільстві”, який відбувся в Києві у 2008 році.


За підтримки профільних міністерств (Мінсім`ямолодьспорту, Мінсоцполітики, Міносвіти, Мінфінансів) та у тісній співпраці з громадськістю, був розроблений та схвалений Урядом проект Указу Президента України “Про День батька”, за яким пропонується його відзначення на державному рівні щороку у третю неділю вересня.


Протягом останніх років ця ініціатива набула широкомасштабної практики з святкування Дня Батька у регіонах України. Станом на 2018 рік, понад 50 місцевих, 13-ть міських та 8-м обласних рад долучилися до відзначення цього дня на третю неділю вересня.

Багаторічний досвід організації Дня Батька в Україні та його включення до Державної цільової соціальної програми підтримки сім'ї до 2016 року вказує на те, що цей День поступово набуває державного значення і відіграє важливу роль у формуванні громадської думки для розуміння сучасної сім`ї, як партнерської, що будується на принципах гендерної рівності, де батько має рівну значимість і рівну відповідальність перед дитиною, як і мати.


18 травня 2019 року, Президент Ураїни Петро Порошенко підписав Указ, яким установив святкування Дня батька в Україні, щороку у третю неділю червня.


Мета відзначення Дня Батька в Україні


Відзначення Дня Батька в Україні - є формуючим і виховним фактором батьківства і відповідальності за нього, що має вплив для чоловічого соціуму. Головною метою відзначення Дня Батька в Україні є:


  • забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства через підвищення статусу чоловіка як батька у виховному процесі дітей;
  • надання позитивної мотивації чоловікам, а саме — високого значення і покликання батька як важливої фігури сучасної сім’ї на рівні з матір’ю;
  • виховання молоді, дівчат і хлопчиків, які є завтрашніми матерями і батьками, що вже зараз мають визнати право на гідність і цінність людської особистості чоловіка-батька і жінки-матері як рівнозначних і взаємодоповнюючих у сім’ї, суспільстві, державі.


Святкування Дня Батька у вашому місті


Вуличний фестиваль з відзначення Дня Батька, це місце сімейного відпочинку і розваг із змістовним посланням про відповідальне батьківство. Це соціокультурний захід, який гуртується навколо двох основних зон: концертної програми та інтерактивних локацій.

Концертна програма складається з виступів естрадних виконавців і творчих колективів пісенного, танцювального та циркового жанрів. Під час цієї програми взірцеві татусі отримують відзнаки від міського Голови.

Завдання інтерактивних локацій полягає у створенні зони сімейного відпочинку із активним залученням дітей разом з батьками, особливо - татами. Так само на цих локаціях відбувається презентація пропозицій сімейного сервісу від міських служб та громадських організацій.

Сценарний план до Дня батька


За багато років організації заходів до Дня батька, ми створили кілька фірмових локацій, які стали родзинкою фестивалю і завжди знаходять активний позитивний відгук у його учасників. Ви можете скористатися цими ідеями, щоб збагатити сценарний план Дня батька у своєму місті.


Ідеї для сценарного плану до Дня батька