Курс для чоловіків "Основи батьківства"

Починаючи з 2001 року за курсом “Основи батьківства” в Україні пройшло понад 1000 чоловіків.

За цей час ми переконалися, що він допомагає чоловікам досягати найкращого результату в їхньому батьківстві.

Мета курсу: допомогти чоловікам набути, поглибити і вдосконалити основні навички батьківства та покращити взаємини у своїй сім’ї.

Що пропонує курс. Практичну програму дій, яка дозволяє чоловікам крок за кроком гарантовано досягти успіху у своєму батьківстві.

Протягом Курсу чоловіки послідовно практикуються в наступних сферах свого батьківства:


  • Аналіз свого батьківства
  • Участь
  • Послідовність
  • Обізнаність
  • Турбота
  • Подружня взаємодія
  • Зобов’язання перед своєю сім'єю


Як відбувається навчання


Програма розрахована на роботу з невеликими групами татів на підставі робочого зошиту з якого чоловіки щодня виконують практичні завдання і зустрічаються раз на тиждень для обговорення отриманого досвіду. Зустрічі проводить модератор підготовлений «Міжнародним Центром Батьківства». Модератор спонукає татів до практичного застосування отриманих навичок і обговоренню набутого досвіду з іншими членами групи.


Тривалість курсу: вісім тижнів.

Унікальність і цінність курсу

Обмін живим батьківським досвідом між учасниками програми робить перебування в групі природним, вивчення запропонованого матеріалу ефективним, вплив від проходження групи довготривалим, а взаємини між учасниками позитивними та глибокими.Відгук на програму для батьків
Центру відповідального батьківства Херсонського Палацу молоді.


Програма складається з 8 зустрічей, під час кожної з них надається матеріал для попереднього ознайомлення з темою, що буде провідною протягом тижня, та підкріплюється щоденними практичними завданнями-кроками на усвідомлення та побудови спочатку довірливих, надійних, міцних стосунків з власними дітьми, а під кінець навчання - на усвідомлення тих же стосунків з власною дружиною. На мій погляд, програма має досить логічно складений зміст, з простим понятійним апаратом, конкретнми практичними, але достатньо дієвими завданнями, що будуть нескладними і цікавими для батьків із різних верств населення. Важливим для дієвості даної програми є власна мотивація батьків на укріплення/усвідомлення/зміни/побудови майбутніх відносин (якщо у учасника немає ще дітей) з власними дітьми. Важливим фактором, що є присутнім у даній програмі є психологічна складова щодо усвідомлення відносин учасників програми з власним батьком, стосунків із дружиною, що може бути підгрунтям, у разі потреби, до глибинної психотерапевтичної роботи батьків. Тому  важаю доцільним залучати психологів із сімейного консультування, психотерапевтів до роботи за даною програмою паралельно до проходження занятть або після проходження усього курсу.

Дану програму вважаю корисною для батьків, що вже мають власних дітей, так і для майбутніх батьків для попередження негативних проявів у стосунках з дітьми, має профілактичний, коригуючий та розвивальний ефект.


Завідувач навчально-методичної лабораторії
практичної психології та соціальної роботи
КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" А.Л. Мартиненко